Konsoleta

W nawiązaniu do dobrej, jakościowej tradycji lat 50, 60 i 70 tworzymy konsoletę od podstaw i bez kompromisów. Całe modułowe urządzenie zostało zaprojektowane i jest ręcznie wykonywane w kooperacji z firmą Gem Audio Labs. Ta analogowa, pełna charakteru i jakościowych komponentów konstrukcja zawiera w sobie zarówno klasyczne brzmienia jak i masę innowacji.

Dbając o najwyższą jakość kreowanego sygnału do wyboru mamy różnego typu kultowe przedwzmacniacze, które ustawiane są w pomieszczeniach studyjnych, tuż przy mikrofonach. Sterowanie odbywa się z poziomu stołu w reżyserce. To wyjątkowe rozwiązanie sprawia, że bardzo niski, podatny na zniekształcenia sygnał wzmacniany jest na samym początku swojej drogi co pozwala na rejestrację jakości i barwy dźwięku w jego najlepszej formie.

Kolejne moduły współtworzące strukturę stołu to m.in. dwa typy korekcji o różnych charakterach, lampowy i tranzystorowy limiter, wiele grup z układem lampowego nasycenia oraz trzy typy sumowania. Każdy kolejny element konsoli zaprasza do kreatywnego tworzenia brzmień.

Mikrofony

Studio wyposażone jest w najwyższej klasy mikrofony. W naszej kolekcji znajdują się takie pozycje jak: lampowe U47 oraz lampowa para mikrofonów M49 – wykonane na zamówienie przez manufakturę Flea, para mikrofonów FET 47 wykonana przez Davida Bocka (Bock Audio), para Earthworks QTC-50, para Soyuz SU-013M. Listę mikrofonów uzupełniają wstęgowe pary: Coles 4038, Royer 122v (lampowe) oraz klasyczna Royer 121 a także niezastąpione dynamiczne Electrovoice RE20, Sennheiser 441 (4 szt), Shure 545 (4 szt) oraz SM7 (2 szt).

Outboard i DAW

Wśród pozostałych urządzeń zewnętrznych znajdują się lampowy Retro Instruments STA LEVEL, Empirical Labs Disstresor EL8X, pogłos Bricasti M7 czy wariacja na temat lampowego korektora Pultec- Retro Instruments 2a3.

Cyfrowe przetwarzanie dźwięku odbywa się na stabilnym systemie AVID Pro Tools HD Native oraz dwóch wysokiej klasy przetworników HD I/O 16×16 będących doskonałym uzupełnieniem analogowego setupu studia.

Odsłuch

Rolę głównego odsłuchu spełniają monitory studyjne ATC SCM50 ASL. Uzupełniają je monitory bliskiego pola AURATONE oraz klasyczne hi-fi z lat 70 w postaci koaksjalnych, aktywnych Philipsów 544.

Połączenia

Do krosowania sygnału wykorzystujemy urządzenia szwajcarskiej firmy Ghielmetti. Wszystkie wewnętrzne połączenia pomiędzy pomieszczeniami studyjnymi oraz kable sygnałowe wykonane są przez Mogami. W celu uporządkowania oraz separacji połączeń elektrycznych w studiu wykonaliśmy osobne obwody dla zasilania oświetlenia, urządzeń studyjnych, instrumentów i ich wzmacniaczy oraz urządzeń osobistych.